Det er sjovt at være gildebror - men det starter som spejder

 

 

 

Velkommen
Gildebevægelsens formål
Humanitært arbejde
Aktiviteter i gilderne
Gilderne i København
Aktivitetslauget
Gildegården
Nyt fra Gildegården
Gildegården udlejning
Stadsgildenyt
Kalender
Aktiviteter på tværs
Links
Særregler fonde og laug
 
 

Gilderne i København

Københavns Stadsgilde

SGM: Hanne Borgstrøm, Ruskær 15 st.tv. 2610 Rødovre, 20787304,
E-mail: hbb@brnet.dk
SGK:   Fritse Rosendal, Grønagervej 56, 2300 København S, 32970890- 22881670 E- mail: fritse.rosendal@mail.tele.dk
SGS:  Annette Dornø, Neptun Alle 21, 2770 Kastrup, 32511615 - 30300667
E-mail: dornøe@mail.dk
VSGM: Ellen B. Petersen, Gl. Køge Landevej 279 B, 3.,2650 Hvidovre, 22871048
E-mail: ellenmagrethep@gmail.com
VSGK: Alice Linnert Maarbjerg,Sverigesvej 15 B, 2800 Lyngby, 388734 - 40875877
E- mail: alice.linnert@vip.cybercity.dk
VSGS: Ole Olesen, Fortvej 151, 2610 Rødovre,36704329 - 50403354
E- mail: ole_olesen@post.tele.dk
DIS: Kirsten Ravn, Godthåbsvænget 5, 3th, 2000 Frederiksberg, 30287286
E-mail: katholm-ravn@mail.dk
DUS: Jonna Skourup Christenen, Rønnehaven 4, 2500 Valby, 30512114
E-mail: jskourup@privat.tele.dk

1. Gilde

GM: Ole Olesen, Fortvej 151, 2610 Rødovre, 50403354
E- mail: ole_olesen@post.tele.dk
GK: Kirten Harring, Strandmarksvej 70, 2650 Hvidovre, 60155404
E-mail: kh.sctgeorg@gmail.com
GS: Birgit Bach, Gl. Køge Landevej- 2650 Hvidovre, 20422304,
E-mail: binibach@mail.dk

15. Gilde

GM: Vibeke Hermann, Axelhøj 34, 2610 Rødovre, 50534248
E-mail: madamdich@gmail.com
GK: Ole Lind, Brøndby Nordvej 241, 1.tv, 2605 Brøndby, 40811360
E-mail: olelind@brnet.dk
GS: Flemming Kjelsmark, Sct. Olavs Alle 100, 2630 Tåstrup, 24663734
E-mail: ilhfk@dbmail.dk

18. Gilde

GM: Pi Højte, Robert Jacobsensvej 91, 4, th.2300 kbh.S, 32598946 -20770841
E-Mail: piogknud@gmail.com
GK: Jørn Winter, Baltorpvej 134, 2750 Ballerup, 20631762
E-mail:jornelse@vinther.dk
GS: Gitte Clausen, Soldugvej 6, 2770 Kastrup, 32524942 - 22710350
E-mail: clausen@mail.dk

KT-Gildet

GM: Winnie Walløe, D.B.Dirchsens Alle 115,2791 Dragør,40462701
E-mail: winnie@walloe.dk
GK: Gunnar Ytting, Skovmarken 6 B, 2770 Kastrup, 32502564 - 61309364
E-mail: gunnar,ytting@gmail.com
GS: Bodil Schouw, Vittrup Alle 36 A, 2770 Kastrup, 22555327
E- mail: finn-erik.andreasen@jubii.dk

 

Alle henvendelser til webmaster